דברים שכדאי שיהיו ברכב

המלצת גרר בן על אביזרי בטיחות וחילוץ לרכב - מידע לציבור

דברים שכדאי שיהיו ברכב - רשימת אביזרי בטיחות וחילוץ, שחלקם מחויב להימצא ברכב בכל עת וחלקם יכול להוות ערכת נסיעה ייחודית מותאמת בכל מקרה של תקלה.

המלצת גרר בן על אביזרי בטיחות וחילוץ לרכב - מידע לציבור,דברים שכדאי שיהיו ברכב

המלצת גרר בן על אביזרי בטיחות וחילוץ לרכב - מידע לציבור,דברים שכדאי שיהיו ברכב

אנו בגרר בן, חברה לשירותי גרירה מתקדמים, המפעילה צי רכבי גרירה חדישים בפריסה ארצית, רוצים להמליץ בפניכם על רשימת אביזרי בטיחות וחילוץ, שחלקם מחויב להימצא ברכב בכל עת וחלקם יכול להוות ערכת נסיעה ייחודית מותאמת לסוג הרכב, הדרך, היעד ומצבו של הרכב. לדעתנו הימצאותם של אביזרי רכב אלה יאפשר לכם להימנע מהצורך בקריאה לשירותי גרירה. כמובן שבכל מקרה שבו לא הצלחתם להתגבר על התקלה אנו פה בגרר בן דרוכים ומוכנים לשגר לכיוונכם את אחד מרכבי הגרירה שלנו הפועלים בפריסה ארצית.

 

לשירותי גרירה אל תהססו לפנות אלינו גרר בן 24 שעות ביממה בימי השבוע בטלפון - 052-3390787 או דרך האתר.

נציין שאיננו מתייחסים ברשימה זאת אל התקני הבטיחות הקיימים ברכב שאת תקינותם יש לוודא מעת לעת. בעיקר כאשר מדובר בחגורות הבטיחות וכמובן תקינותן של כריות האוויר ככל שאלה מצויות ברכב.

המלצתנו היא שלא לבצע כל נסיעה כאשר נוריות האזהרה מצביעות על בעיה כל שהיא בכריות האוויר.


שימו לב !!! כאשר אתם מסיעים תינוק במושב הקדמי ליד הנהג יש לנטרל את פעולתה של כרית האוויר למושב זה ללא קשר לסוג הנסיעה ומטרתה (גם כאשר הנוסעת במושב זה הנה אישה בהריון).


אביזרי רכב לבטיחות וחילוץ המחויב על פי חוק

הרשימה הבאה כוללת את רשימת החובה של אביזרי הבטיחות והחילוץ העצמי המחויבת להימצא ברכב בכל עת שהרכב מצוי בנסיעה ובשימוש. רשימה זאת מתעדכנת מדי מספר שנים ולאור הניסיון המצטבר בידי רשויות האכיפה והחקיקה נוספים אליה פריטי בטיחות ומניעת תאונות או ציוד לחילוץ עצמי.


רשימה לרכבים פרטיים המונעים בבנזין:

*  בטיחות: אפוד זוהר לרכב + משולש אזהרה זוהר.

*  חילוץ עצמי: גלגל חלופי + ג`ק (מגבה) תקני ומתאים לרכב + מפתח גלגלים וכלים להחלפת גלגל בהתאם לסוג הרכב.

* הבהרה - אנשים נוטים לזלזל, בגלל חוסר ידע או בגלל שחושבים שלהם זה לא יקרה, חובה לבדוק שהמגבה של הרכב מתאים לסוג הרכב מבחינת המשקל, לא פעם ולא פעמים הגענו לחלץ אנשים בגלל שהמגבה שלהם פשוט קרס, נמעך, התקפל וקיבל עיוות כיוון שהוא לא היה מתאים לסוג הרכב, ניתן למצוא היום מגבהים מצויינים במחירים של עד 200 ש"ח, קנו לכם מגבה שבעת הצורך יעשה את העבודה בצורה נוחה וטובה וכמובן כמובן שלא יהרס.


לרשימה זאת יש להוסיף על פי החוק את האביזרים הבאים כאשר הם משמשים להסעת נוסעים או שהם מופעלים בדיזל:

*  מטף לרכב בגודל מתאים לכיבוי אש.

*  ערכת עזרה ראשונה

אנו בבן גרר סבורים שלאור הנעשה בכבישים כיום ניתן להמליץ לכל בעל רכב להוסיף את שני הפריטים הנ"ל לאביזרים המצויים ברכבו הפרטי.

אביזרי בטיחות וחילוץ נוספים בהתאמה למצב הרכב. בעיקר כאשר מדובר ברכב שאינו חדש ו/או כאשר אתם עומדים בפני נסיעה ארוכה ומאומצת במיוחד. אנו יוצאים מתוך הנחה שרכבכם תקין ועבר בדיקות תקופתיות ומאושר לנסיעה על כבישי הארץ.


רשימת אביזרים נוספים לרכב פרטי לנסיעה על כביש

*  1 ק"ג שמן מנוע,

*  מיכל עם נוזל קירור

*  כלי נקי עם מים לצורך שתייה או כתוספת לרכב במידת הצורך במקום נוזל קירור.

*  ספריי לתיקון פנצ`ר - למקרה שנתקעים בשעות או במקום מרוחק ויש לפנות את הדרך במהירות, אע"פ שיש שטוענים שספריי לתיקון פנצ`ר הורס את הגלגל, או הורס חלקית, מומלץ להחזיק ספריי לתיקון פנצ`ר לכל מקרה (שלא יקרה).

*  בוסטר התנעה לרכב או כבלים למקרה של תקלה בהתנעה.


רשימת אביזרים מומלצים ליציאה לשטח

כמובן בהתאם לסוג הרכב, רכבים פרטיים היוצאים לנסיעת טיול על כבישים לבנים (דרכי עפר) באזורים שאינם מיושבים או רכבי 4X4 היוצאים לשטח. חשוב לציין שגם אם אתם נוהגים ברכב 4X2 במקרים רבים אם ברשותכם ערכת חילוץ לרכב אזי רכב 4X2 נוסף יוכל לסייע לכם. בנוסף יש לזכור שלא כל רכב 4X4 שנע בשטח מצויד בערכת חילוץ ואם אתם תקועים עם רכב פרטי הסיכויים לחילוץ גוברים כשברשותכם ערכת חילוץ לרכב.


ללא קשר לסוג ברכב עליכם להיות מצוידים בכמות מים ראויה לשהייה בשטח!!!


רשימת אביזרים נלווים לערכת חילוץ גדולה או קטנה לפי מאפייני הרכב

*  פנס כיס ופנס חירום רצוי גם פנס המאפשר חיבור חוטי למצבר הרכב.

*  קומפרסור 12Vלהפעלה ממצבר הרכב.

*  כבלים להתנעה בעזרת מצבר מרכב אחר.

*  רצועות הרמה ארוכות וקצרות המותאמות למשקל הרכב בתוספת שאקלים לחיבור

*  ג`ק אוויר מתנפח הפועל מלחץ האוויר של האגזוז (חיוני לחילוץ משקיעות בחול ולתיקוני גחון בשטח)

*  נורות חלופיות לפנסי הרכב.

נציין שרכבים להסעת נוסעים וכן רכבים כבדים המנוהלים כחלק מציי רכב אינם מקבלים כאן התייחסות מכיוון שהם מנוהלים על ידי קצין בטיחות בתעבורה  שמוודא את קיומם של כל אביזרי רכב שמוזכרים למעלה על פי תקנות התעבורה הרלוונטיות בכל סוג רכב כל פי הדרישה. הדבר דומה גם כאשר משכירים רכב אולם כאשר משכירים רכב ומתכוננים לטיול גדול מומלץ לעיין ברשימה ולהצטייד בהתאם.


בכל מקרה כאשר אתם יוצאים לדרך קצרה או ארוכה רשמו לפניכם את מספר הטלפון של גרר בן. אנו מקווים שלא תזדקקו לשרותינו אך במידה ומצאתם עצמכם שרויים במצוקה וזקוקים לחילוץ אנו כאן לרשותכם. לשירותי גרר אל תהססו לפנות אלינו בגרר בן 24 שעות ביממה בימי השבוע בטלפון - 052-3390787 או דרך האתר.

גרר ברמת גן
גרר בכפר סבא
גרר בפתח תקווה
גרר בתל אביב
גרר משאיות
קונה רכבים לפירוק
קונה רכבים במזומן
קונה רכבים לנסיעה