גרירת רכב ממחלף ללא שוליים

כשנתקעים על מחלף לא יוצאים מהרכב ודואגים לגרירת רכב מיידית

לחכות לגרר הביטוח או לשמור על החיים - להזמין שירותי גרירה פרטיים

גרירת רכב ממחלף ללא שוליים או שוליים צרים יכול להיות סכנת חיים של ממש. מחלפים רבים בישראל נמצאים בתהליכי פיתוח ובנייה אבל גם במחלפים שכבר נבנו מזמן. יש חלקים שבהם שולי הכביש צרים במיוחד.

תקלה ברכב אשר מאלצת את הנהג לבצע עצירת חירום על המחלף עלולה להיות מסוכנת גם לנהג ונוסעי הרכב וגם למשתמשי הכביש האחרים.

גרירת רכב ממחלף ללא שוליים

אנו מכירים מקרים בהם רכב אשר נתקע בשולי הדרך בשל תקלה תכנית או אפילו תקר היה גורם ראשוני לאובדן חיים. גם כאשר משטרה הגיע מקום לסיוע בסימון וחילוץ.

אז מה באמת האפשרויות שיש לשקול כאשר יש לבצע גרירת רכב ממחלף ללא שוליים. ואיך מתמודדים עם מצב מסוכן זה, שירותי גרירה פרטיים, חברות גרירה המשרתות את חברות הביטוח והחשוב מכל הנהג ויושבי המכונית.

גרר בן חברת גרירה המפעילה שירותי גרירה בפתח תקווה וגם שירותי גרירה בפריסה ארצית 24/6. לקבלת שירות מקצועי, אמין וטוב חייג: 052-3390787.

גרירת רכב ממחלף ללא שוליים

מה לעשות דבר ראשון כשנתקעים עם הרכב

למותר לציין כי ברגע שהנהג חש כי הרכב עומד להיתקע. עליו לשאוף לפנות את הרכב מהכביש אל שול הדרך. רצוי ככל האפשר לפנות את המחלף כי ברוב המקרים השוליים בכביש לאחר או לפני המחלף רחבים יותר.

ישנם מחלפים רבים בישראל שהם רב מפלסיים והם כוללים גשרים ומנהרות. כאשר לא ניתן לפנות את הרכב לאזור בו ישנו שול רחב. לא ניתן לצאת להתרחק מהרכב. יש להישאר חגורים ברכב ולהפעיל מהבהבי חירום וליצור קשר עם חברת הגרירה אשר מבטחת את הרכב.

איזה בעייה מתעוררת ומה הם הפתרונות האפשריים?

כאשר לא ניתן לצאת מהרכב וטווח הזמן של שירותי גרירה של הביטוח הם 3 שעות. יושבי הרכב, נהג הרכב ונוסעיו נמצאים בפועל בסכנת חיים.

גם בשעות היום וגם בלילה. כאשר אורות הרכב מהבהבים אך הרכב ממש על הפס הצהוב ו/או לעיתים אף מצוי כך ששני גלגלים ימניים, חורגים ונכנסים ותקועים ממש על הכביש.

 

פינוי וגרירת רכב ממחלף ללא שוליים במהירות מירבית - המטרה.

המטרה של הנהג היא לפנות את הרכב כמה שיותר מהר. לעיתים ישנה עדיפות ברורה להזמין גרר מקומי שיכול לתת שירות מידי ולא להמתין לחברת הגרירה. וזאת לא רק לשם שמירה על חיי הנוסעים והנהג.

סיבה נוספת יכולה להיות הנזק שיכול להיגרם לרכב במקרה של תאונה. גם אם נוסעי הרכב פונו והרכב עצמו נשאר לחכות לפינוי של חברת הביטוח.

במקרה של תאונה עלול להיגרם נזק משמעותי לרכב. נזק שעלות תיקונו אם יהיה כדאי, היא גובהה משמעותית מעלות גרירה פרטית. ובנוסף מתחיל תהליך תביעת נזק ותיקון ארו מול חברת הביטוח. הזמנת חילוץ על ידי גורר פרטי יכולה להתבצע מיידית ועלותה מאות שקלים בודדות (תלוי בטווח).

הנזק מתאונה אפשרית היא של אלפים רבים של שקלים. כמובן שאם הנוסעים והנהג ברכב מדובר באירוע משמעותי ביותר של סכנה מידית לחייהם.

גרירת רכב ממחלף ללא שוליים

דוגמא לאירוע גרירת רכב ממחלף ללא שוליים שהתרחש על כביש 531

גרירת רכב ממחלף ללא שוליים במחלף רעננה דרום עם כביש 531. רכב פרטי שעשה דרכו על כביש 531 לכיוון מערב. נסיעה מאזור התעשייה בכפר סבא וכוונה לעלות על כביש 4 על מנת להגיע לפתח תקווה.

כ-ק"מ אחד לפני המחלף התחיל הרכב להשתנק. הנהג נאלץ לעצור את הרכב בשולי מסלול היציאה, המוביל לירידה מהכביש 531 המהיר ומעבר לכביש 4 דרום לכיוון מורשה.

המיקום בו נתקע הרכב ונעצר נמצא לפני כניסה למנהרה. השוליים הם ברוחב של הרכב. בנהג היה לבד אך מכיוון שזאת כניסה למנהרה ישנו לצד השול קיר בטון תומך בגוב 10 מטרים ולא ניתן לצא מהרכב אל מעבר למעקה הבטיחות (שאינו קיים) לצד הדרך.

יש לדאוג לפינוי מיידי של הרכב והנהג. לנהג יש ביטוח גרירה ולכן התקשר ראשית לחברת הגרירה. התשובה הייתה פשוטה. ומצופה. תוך 3 שעות מגיע גרר.
הנהג התקשר אל חברתנו (גרר בן) וביקש את עזרתנו. חברת גרר בן מספקת שירותי גרר בפתח תקווה ואזור המרכז כולו. נהגי החברה ערוכים לתת מענה לגרירות גם במצבים מורכבים.

הנהג שנתקע נהג כראוי ולא יצא מהרכב. הוא הפעיל את הבהוב החירום אך מכיוון שהמקום היה כה צר. היה מסוכן מדי לצאת מהרכב, להציב משולש אזהרה.
על פי דיווחו של הנהג לאחר ששקל את עלות הגרירה הפרטית שלנו. אל מול הסיכון שבהמתנה לגורר של חברת הביטוח. הוא הזמין אותנו מיד.

מפעיל הגרר של החברה הגיע מהכיוון הנכון והפעיל את כל איתותי החירום כך שהתנועה לא סיכנה עוד את הנהג שהיה תקוע ברכב ללא יכולת לצאת ממנו.

זהו רגע מספק כאשר רואים את ההקלה על פניו של הנהג וברור כי הוא נראה כמי שנחלץ ממצב מאיים ביותר.

אמנם השעה הייתה לאחר שעות העבודה אך לא נדרש זמן רב מדי ורכב הגרירה שלנו הגיע וחילץ את הרכב ופינה את הרכב למוסך.
מהנהג נחסכו לפחות שעתיים המתנה במצב מסכן חיים.

גרר בן חברת גרירה המפעילה שירותי גרירה בפתח תקווה וגם שירותי גרירה בפריסה ארצית 24/6. לקבלת שירות מקצועי, אמין וטוב חייג: 052-3390787.

גרר ברמת גן
גרר בכפר סבא
גרר בפתח תקווה
גרר בתל אביב
גרר משאיות
קונה רכבים לפירוק
קונה רכבים במזומן
קונה רכבים לנסיעה
WhatsApp